ד"ר חיננית לויפר פלד נבחרה לשמש כיו"ר איגוד הנשים האקדמאיות הבינלאומי של מחוז הצפון. האיגוד שנוסד ב־1919 כולל 78 סניפים ברחבי העולם ומשתייך לכל הסוכנויות המרכזיות של האו"ם.

"איגוד הנשים משמש גשר לשיתוף פעולה ואחווה בין נשים אקדמאיות ברחבי העולם, כאשר קשרים הבין לאומיים תורמים למאמץ ההסברה של ישראל", אומרת לויפר פלד שבקיץ מיועדת להשתתף בכנס השנתי של איגוד הנשים בז'נבה.

ד"ר חיננית לויפר פלד. יועצת ארגונית ומרצה | צילום: שרון צור

לויפר פלד (56) מכפר תבור, נשואה ואם לשני ילדים, הקימה לפני כחמש שנים את החברה שבבעלותה 'מחוץ לקופסה', הנותנת שירותים מגוונים בכמה תחומים. היא משמשת גם כיועצת ארגונית עסקית לעסקים קטנים מטעם 'מעוף', מגישת תוכנית הרדיו 'נפגשים מחוץ לקופסה' ובנוסף מרצה כד"ר לחינוך, הדרכה ופסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל וברחבי הארץ בקורסים העוסקים בנושאים שהיא פיתחה במסגרת החברה 'מחוץ לקופסה'.

לתפקיד יו"ר איגוד הנשים האקדמאיות הגיעה לאחר שקיבלה פנייה בעקבות פעילותה החברתית וההתנדבותית ועיסוקה האקדמי.

 "יש רצון למנף את הסניף של מחוז הצפון ולייצר כמה שיותר מעגלים לטובת נשים בכמה תחומים וסיטואציות כדי לקדם אותן ולתת להן לרכוש השכלה. כעת אני בשלבים ראשונים לבניית התוכנית בסניף. יש רצון להביא את מחוז הצפון לעשייה התנדבותית של נשים במעגלים שונים כשהרעיון הוא שתהיה קהילת נשים הפועלת לקידום נשים ונערות לשוויון הזדמנויות בחברה הישראלית ובזירה הבנילאומית", אומרת לויפר פלד על תפקידה כיו"ר איגוד הנשים ומוסיפה, "המטרה שלי היא לייצר כמה שיותר מעגלי התנדבויות וליצור כאן סיטואציה שתאפשר לנשים ולנערות לפתח ולהתפתח בכל מיני כיוונים כדי שנוביל לחברה טובה יותר וכדי שתהיה להן אחריות חברתית למען נשים אחרות ולמען החברה. לפתח פה מנהיגות נשית בעלת עוצמה שתייצר שינוי חברתי".