אין כמו האוכל של הסבתות, אך מה עושים כדי ללמד אותן לבשל בריא יותר לנכדים? במדור לאזרח הוותיק באגף לשירותים חברתיים של עיריית מגדל העמק החליטו לחשוף את הסבתות לעולם האוכל הבריא. יוזמה חדשה מציעה סדנה ייחודית המבקשת לקחת את המאכלים המסורתיים והאהובים מבית סבתא ולהפוך אותם - בשינוי כמה מרכיבים - לבריאים יותר. מעתה החריימה כבר לא תשחה בשמן והקציצות ייאפו ולא יטוגנו.

ראש העירייה אלי ברדה עם חלק ממשתתפות הסדנה (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

לדברי מנהלת המדור לאזרח הוותיק, ברכה בן־סדון, לסדנה הייחודית שתי מטרות: הראשונה היא חשיבות תזונה נכונה בגיל השלישי והשנייה לסייע לסבתות להיפרד מהמאכלים המוכרים והמשפחתיים ולהפנים מאכלים חדשים, בריאים יותר. "יזמנו את הסדנה הזו בסיוע המשרד לשוויון חברתי במטרה לשמור על תזונה נכונה בגיל השלישי, תוך שמירה על האוכל המסורתי", הסבירה בן־סדון והוסיפה, "אוכל הוא בעל משמעות רגשית, משפחתית, היסטורית ונוסטלגית, ולכן כשנכד מגיע לסבתא, הוא מצפה לאכול את אותו הקוסקוס שהוא רגיל אליו, ללא גרעיני חמנייה או צ'יה. לכן בסדנה מכינים קוסקוס מלא במקום רגיל, במקום שמן רגיל משתמשים בשמן זית, וכך שומרים על המטבח המסורתי, אבל עם עקרונות בריאותיים".

תושבת העיר שמשתתפת בסדנה סיפרה על החשש לשנות את התפיסה המסורתית. "בהתחלה זה הרתיע אותי שייעלמו הטעמים, אבל עכשיו אחרי הכל אני יודעת שהם יישמרו וגם המשפחה שלי תאכל בריא יותר. זה דבר נפלא".

הסדנה מתקיימת בשלושה מועדוני ותיקים במגדל העמק כאשר כל מועדון משרת חתך אוכלוסייה שונה כגון יוצאי עדות המזרח, יוצאי אתיופיה ומועדון ניצולי שואה. בסיום הסדנה שנמשכת כמה מפגשים, יתקיים מפגש במסגרתו יכינו המשתתפים את המאכלים הבריאים שבישלו. למשתתפים תוענק חוברת המאגדת את כל המתכונים והטיפים לבישול בריא שהועברו בסדנה.