חבר מועצת העיר נוף הגליל, דויד שינאן (29), האחראי על תחום התרבות והספורט במועצה, מטפח במרץ את בני הנוער בעיר. שינאן , שהיה פעיל חברתי עוד לפני כניסתו לפוליטיקה, מנהל את סניף תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' ועובד ברשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול, שם הוא אחראי על תחום הנוער. 

דוד שינאן. משפיע על אנשים | צילום: שרון צור

"העבודה עם בני הנוער מאוד מאתגרת. סדר היום שלי מאוד עמוס והוא אף פעם לא נגמר. גם כשאני לא נמצא בשטח אני תמיד זמין כמו איזה חמ"ל", הוא מסביר ומוסיף, "כל דבר שאתה עוסק בו בהקשר לבני נוער זה חינוך. אתה מרגיש שאתה משפיע עליהם ומעצב אותם לטווח הקרוב והרחוק וזה מאוד מספק. גם בימים שאני חוזר תשוש וגמור מהעבודה, אני מרגיש סיפוק כי הילדים יודעים להגיד תודה ולהעריך. אתה מרגיש את הקרבה אליהם שהם מחפשים אותך וקוראים לך כל הזמן וזה ממלא את הלב".

כאמור, שינאן הצטרף למועצה בבחירות האחרונות וגם מהכיסא הזה הוא משתדל לקדם כמה שיותר את טובת הצעירים בעיר. "בתחום התרבות אני מנסה גם לכוון לבני הנוער שמאוד חסרים להם פה בילויים ופנאי".

מה צריך לעשות כדי לגרום לצעירים להישאר פה?

"בגדול המפתח הוא המעורבות של הצעירים עצמם בנעשה פה כדי שיהיה להם טוב. אם הם יהיו יותר אקטיביים זה ייתן להם את הדרייב להישאר וזה לא משנה כמה פעילויות ודברים הרשות תעשה. זה מה שקרה גם אצלי; ברגע שהתחלתי עם המעורבות הראשונה שלי זה גרם לי להמשיך. אתה מרגיש שאתה משפיע על אנשים, מרגיש מחויבות ושייכות למקום ועובדה שנשארתי עד היום בנוף הגליל".

חבר המועצה הצעיר מודע לעובדה שלא הכל ורוד בעיני הצעירים כאן ומסביר מה לדעתו צריך לשפר: "נושא התעסוקה מתחיל להשתפר", הוא אומר, "יש פה יותר הייטק ועבודות שמושכות צעירים וכמובן הדיור שמושך זוגות צעירים. יש את כל הנושא של תמיכה בסטודנטים - אם זה עם מלגות, תוכניות וקורסים שזה גם משהו שיעודד אותם להישאר פה".

שינאן מפרגן גם לראש העיר רונן פלוט על הנכונות לתמוך בבני הנוער. "יש לנו תוכנית של סטודנטים שנקראת 'תוצרת הארץ' שמטרתה לקדם אקטיביזם בקרב הצעירים שהתחילה בשנה שעברה. הם נפגשו בשבוע שעבר עם ראש העיר וראו עד כמה הוא מחובר לזה וכמה אכפת לו. הוא מאוד מעודד את נושא הצעירים כי בסוף זה העתיד של העיר. הם יצטרכו לנהל אותה ולדאוג לה".

אתה מאמין ששינוי שם העיר זה גם משהו שיכול לתרום?

"כן, לגמרי. זו סוג של גאוות יחידה. כילד אני זוכר שלאנשים מבחוץ זה הרגיש מבולבל ולא ברור. 'נוף הגליל' זה מיתוג נכון שיקדם את העיר. הייתי מאוד פעיל במהלך הזה, בעיקר ברשתות החברתיות. בתחילת החודש הוקמה ועדת מיתוג העיר וראש העיר נתן לי לעמוד בראשה".