שוטרי משטרת ישראל שפעלו בכפר זרזיר באכיפת עבירות תנועה, הבחינו ברכב שעורר את חשדם. השוטרים עצרו את הרכב והופתעו לגלות שהנהג הינו ילד כבן 5 שיושב על ברכיו של אחיו בן ה-15.

מהמשטרה נמסר כי מבדיקת השוטרים הוברר כי הקטין בן ה-15 שנוהג ברכב המשפחה, החליט ללמד את אחיו בן ה-5 "לימודי נהיגה" ולכן הושיב אותו על ברכיו ואיפשר לו "לנווט" את הרכב ברחובות הכפר. למקום זומנו הורי הקטינים, רכב המשפחה הושבת ל-30 ימים והקטין הוזמן עם אימו לבית המשפט.

צילום: דוברות המשטרה

במסגרת מאבק המשטרה כנגד נהיגה מסוכנת ופורעת חוק בוצעה פעילות ממוקדת יזומה ברחבי מחוז צפון כנגד נהגים הנוהגים בשכרות או תחת השפעת סמים, נהגים משתוללים או נהגים שנוהגים ללא רישיון נהיגה או שרישיונם נפסל והם מסכנים את חייהם ואת חיי משתמשי הדרכים ופוגעים באיכות החיים של התושבים.

מהמשטרה נמסר כי במהלך השבוע  נרשמו כ-1555 דוחות תנועה, 143 מתוכם בגין עבירות של היסח הדעת, 125 עבירות של הולכי רגל, 33 מתוכם בגין עבירות רוכבי דו-גלגלי, 63 דוחות בגין עבירות תנועה של נהגים צעירים, 15 נהגים נתפסו כשהם נוהגים תחת השפעת סמים/אלכוהול,24 נהגים נתפסו כשהם נוהגים ללא רשיון נהיגה או שרישיונם נפסל בעבר.

משטרת ישראל תמשיך בפעילותה למנוע תאונות הגורמות לפצועים והרוגים באמצעות פעילות אכיפה ממוקדת תוך שילוב פעולות הסברה ומניעה לנהגים ותלמידים זאת כדי למנוע מהנהג הנורמטיבי לעבור על החוק וכדי להפוך את התנועה בישובים לבטוחה יותר לנוסעים ברכב ולהולכי רגל.