ראש העירייה הנבחר אבי אלקבץ ככל הנראה ימנה לאחר שיכנס רשמית לתפקידו את מקורבו עורך הדין אלי מלול לתפקיד יו"ר דירקטוריון המת"נסים בעיר 'שחקים'. מלול עתיד להחליף בתפקיד את גדעון פורת, איש אמונו של ראש העירייה היוצא יצחק מירון.

עו"ד אלי מלול (צילום: שרון צור)

רשת המתנ"סים 'שחקים' בעפולה אחראית על בית אשכול, בית פוזנק, בית המוסיקה, מתנ"ס ויצו ומתנ"ס גאולים.

עו"ד מלול אישר כי האפשרות הזו עלתה וכי במידה ואלקבץ יציע לו את התפקיד הוא יקח אותו. "אני חושב שצריך לפתח באמת את העניין של השכנות, את החוגים ולהחזיר חזרה את להקות המחול העירוניות שייצגו את עפולה בענק", אמר מלול, "במידה ואכנס לתפקיד אפתח את החינוך הבלתי פורמאלי כי הדברים האלה די קפאו על שמרם. צריך להנגיש את המתנ"סים ולעשות עבודת חריש אמתית בכל הקשור לחינוך הבלתי פורמלי".

יצוין כי בעבר שימש מלול במשך כחמש שנים כחבר מועצת המתנ"סים. לדברי מלול במידה ויכנס לתפקיד הוא יצרף לדירקטוריון את בת חן בן עטר. "בת חן תהיה כוח נשי מחזק לדירקטוריון", אמר מלול, "אני מקווה שאבי ייתן לי את המנדט לעשות דברים. לדעתי יש לבנות מתנ"ס ברובעי יזרעאל ולהעשיר את החוגים לגיל השלישי. יש הרבה מה לעשות".

יו"ר הדירקטוריון הנוכחי גדעון פורת מסר בתגובה: "אאחל לאלי מלול שיצליח בתפקיד במידה והוא אכן ימונה לתפקיד. אני מבין שאלי לא היה בקשר עם המערכת כבר הרבה שנים. אני משוכנע שכשהוא יכנס לתפקיד הוא יופתע לגלות מערכת שפועלת בהיקף אדיר בכל התחומים בעיר, וכזו שמפעילה אלפי ילדים ומבוגרים בחוגים. בחמש השנים האחרונות עברה המערכת מהפכה שלמה ומוצלחת. היא הרקיעה לשחקים. אני מקווה שהוא ישמור על המערכת שבניתי יחד עם ראש העירייה יצחק מירון ולא יתן להחזיר אותה לאחור".