פרויקט המגורים הראשון במרכז העיר נצרת עילית אחרי שנים רבות של קיפאון יצא לדרך, כשדחפורים עלו לשטח והחלו בעבודות התשתית.

במסגרת הפרויקט מתוכננת בניה של כ-100 יחידות דיור במסגרת הגרלת 'מחיר למשתכן', לאחר שלמעלה מ-600 איש נרשמו להגרלה. הביקוש האדיר התקבל בשמחה גדולה הן במשרד השיכון והן בעירייה ובתוך כך הואץ ביצוע הפרויקט השני ברחוב יזרעאל הכולל כ 200 יח"ד.

העבודות החלו (צילום: עיריית נצרת עילית)

פרויקט רימון במרכז העיר (השטח בו שכן בעבר בית המשפט) יאכלס בעיקר את תושבי נצרת עילית, זכאי מחיר למשתכן. ראש העיר רונן פלוט שמלווה מקרוב את הפרויקט אל מול וועדות התכנון, אמר כי מדובר בסנונית ראשונה בלבד  ואחריה יצאו לביצוע פרויקטים רבים של מאות יחידות דיור בשכונות החדשות שיבנו בעיר.

"נצרת עילית נכנסת סוף סוף לתנופת בנייה למגורים. היצע הדיור בעיר הולך לגדול באופן משמעותי, הן עבור זוגות צעירים והן עבור משפחות המבקשות לשפר דיור", אמר פלוט בתגובה וציין כי ההתעוררות בתחום הבניה היא בשורה של ממש לאור  תקופת הקיפאון הממושכת של למעלה מעשור. "משפחות רבות עזבו רק בגלל שהעיר לא יכלה לספק להן פתרונות דיור. המצב הזה הולך להשתנות מקצה לקצה", אמר פלוט.

ראש העיר רונן פלוט (צילום: שרון צור)

יצוין כי בדצמבר האחרון חתמה העירייה על הסכם כוללני עם הממשלה לבניית 7,666 יחידות דיור בחמש השנים הקרובות. ההסכם  מבטיח גם בניית מוסדות ציבור ושיפור תשתיות עירוני בנוסף להקצאת תקציבים מיוחדים להתחדשות עירונית ושיקום שכונות ותיקות.

ראש העיר פלוט אמר כי ייעוד כל הפרויקטים המתבצעים כיום ברחבי העיר, במסגרת תכנית ההתחדשות העירונית ובהם הקמת הפארק העירוני, הבריכה המחוממת, מרכזי הספורט, בית קק"ל למצוינות ורסקו, היא לשפר את איכות החיים  ולהפוך את העיר לאטרקטיבית לתושביה הותיקים  ולצעירים המתגוררים בה והמבקשים להגיע אליה. "על מנת להשאיר את הצעירים בעיר אנחנו צריכים לספק להם שלושה עוגנים עיקריים: תעסוקה איכותית, איכות חיים ופתרונות דיור. את שלושתם אנחנו נספק", הצהיר.