3,000 ילדים החלו אתמול ללמוד בגני הילדים ברחבי עפולה. עבור מספר גננות ההיכרות הראשונה היתה מפתיעה במיוחד. מדוע? הסיפור הבא ימחיש זאת היטב - הגננת של גן תרשיש א' ברובע יזרעאל, ורד אלבז, גילתה כי בין כל הילדים שתחנך השנה בגן יש לא פחות משש בנות הנושאות את אותו השם- טליה.

הגננת ורד אלבז והבנות עם השם הפופולארי (צילום: עיריית עפולה)

"על אף מספר הילדים הגדול בגן השנה, 35 ילדים, אני נוהגת, כמו יתר חברותיי הגננות אני מאמינה, אני פונה לילד עם מבט בעיניים ומגע בכתף, מה שנקרא קשר אישי", מספרת הגננת ורד אלבז כיצד היא התכוננה לא להתבלבל בשמות הילדים ובמיוחד של טליה תורג'מן, טליה דה פז, טליה איסקוב, טליה משה, טליה סויסה וטליה יגר.

חשוב לציין כי אלבז לא לבד. גננת נוספת שהחלה אתמול לחדד כישורים מיוחדים היא הגננת של 'ברכת רחל' שעתידה לגלות שבגנה ילמדו בשנה הבאה 3 בנות הנושאות את השם טליה ו-3 בנות הנושאות את השם שרה, לצד לא פחות מ-5 זוגות של ילדות עם שמות דומים – אביגיל, אפרת, הודיה, יעלה ומרים. משימה מאתגרת לכל הדעות.

בגן ספיר א' ייקראו השנה הגננות והסייעות בשם עומר יותר מכל שם אחר שכן בגנם ילמדו שלושה ילדים בשם עומר, כמו גם בגן חבצלת א' שם השם המוביל הוא אדל עם שלוש ילדות בעלות אותו השם. יש לציין כי הבדיקה העלתה עוד כי בשאר הגנים יש לא מעט צמדי שמות כאשר לעיתים קרובות השמות הדומים משותפים הן לבנים והן לבנות.