ילדה למשפחה חרדית מנצרת עילית, שנפלה במהלך משחק, פונתה לבית חולים פוריה בזכות תושייה של תושבת העיר ופקחית העירייה. הילדה הוכנסה לניתוח חירום שלאחריו אושפזה במחלקת הילדים בבית החולים פוריה.

הפקחית יוליה פינרמן (צילום: שרון צור)

"הגעתי עם אחותי לבדיקה בבית החולים האיטלקי בנצרת ביום שבת בסביבות השעה 11:15, וראיתי בחור דתי עם ילדה בעגלה שמדממת מאוד מהפה", מספרת חנית רביב תושבת העיר, “מסתבר שאני ואחותי מכירות את הרב ובשיחה איתו הבנתי שהבת נפלה תוך כדי משחק ופתחה את כל השפה העליונה. בבית החולים לא היה להם מה לעשות, רק הפנו אותם לקבל טיפול במחלקת פה ולסת בפוריה. מדובר בבן אדם דתי שהיה בלי טלפון, בלי ארנק, בלי כלום כי הכל קרה בשבת". 

אותו בחור פונה לבית החולים עם בתו על ידי ניידת משטרה. הוא לא היה יכול לנסוע לבית החולים מאחר שמדובר בשבת. "אני ואחותי ניסינו לעזור והתחלנו לעשות טלפונים ולחפש איזה 'גוי' שיסיע אותו לבית החולים פוריה. בסוף צלצלתי למוקד העירוני בנצרת עילית, ענתה לי בחורה בשם יוליה, צדיקה אמיתית שישר עשתה טלפונים. טוב לדעת שהמוקד העירוני שלנו עוזר בכל פנייה, אפילו מהסוג הזה", אומרת רביב.

הפקחית יוליה פינרמן היתה באותו הזמן במשמרת במוקד העירוני. "בשבת בבוקר קיבלתי טלפון במוקד העירוני מתושבת העיר על אדם דתי שהגיע לבית החולים עם בתו שנפגעה", היא משחזרת, "היא סיפרה לי שהם צריכים להגיע לפוריה ומדובר באנשים שומרי שבת, ושהוא הגיע עם ניידת סיור שפינתה אותו לבית החולים האיטלקי. מאחר שאני מכירה את בעלי תחנת המוניות ב'דדו' הסברתי להם את הבעיה, וציינתי שאם יש בעיה של תשלום - נשתתף. בתחנה שלחו מיד מונית למקום, והילדה נלקחה לטיפול אל בית החולים. לאחר מכן בדקנו מה קורה איתם, והתברר שהילדה נאלצה לעבור ניתוח חירום".