עורך הדין אלי מלול נבחר לשמש כיו"ר דירקטוריון המתנ"סים של רשת שחקים בעפולה. מלול (58) שימש בעבר גם כיו"ר ועדת ביטוח לאומי וכיו"ר מועצת הפועלים של אזור תעשייה אלון תבור, והיה גם יו"ר הפועל עפולה בכדורגל. מלול החליף בתפקיד את גדעון פורת.

אלי מלול. "אני מתרחק מפוליטיקה" | צילום: שרון צור

מלול, נשוי ואב לשלושה, שימש כבר לפני כ־15 שנה כחבר מועצת המנהלים של המתנ"סים והמערכת אינה זרה לו. "מערכת המתנ"סים עברה שינוי ושדרוג מהפעם האחרונה שהייתי בה ולא מעט תהפוכות ואנחנו כעת בשלבי למידה של המערכת", אומר מלול, "יש עכשיו מערכת יציבה וטובה עם מנכ"ל יוצא מן הכלל ואנשים איכותיים שמבינים את המקצוע".

על קודמו בתפקיד גדעון פורת אמר מלול: "גדעון השאיר אחריו מערכת טובה ובריאה וגם הנתונים הכספים מלמדים על הצלחה. אין ספק שניסיון רב התחומים של גדעון בשנים האלה באו לידי ביטוי. אני גם סמוך ובטוח שנמצא דרך מאוד מכובדת להיפרד ממנו ולהודות על כל מה שעשה למרכזים הקהילתיים בעפולה".

לדבריו, כבר התקיימה ישיבה ראשונה עם ראש העיר, שקיבל סקירה לגבי הפעילות שלהם. "אנחנו צריכים ליישם את המדיניות של ראש העיר ולא מקיימים מדיניות עצמאית", מסביר מלול, "ניהלנו איתו דיאלוג איך הוא רואה את הדברים ובסופו של דבר ננסה להביא באמצעות המרכזים הקהילתיים וחברת שחקים את המדיניות של ראש העיר לביצוע הלכה למעשה".

ומה המדיניות הזו?

"בעפולה יש כמה סוגי אוכלוסיות עם צרכים שונים. לדוגמה, יש אוכלוסייה חרדית שגם היא תצטרך את השימוש במרכזים הקהילתיים, ותרבות הפנאי שלה לא בהכרח דומה לזו של החילונים. יש את העניין של הפעלת חוגים, ההפעלה של החינוך הבלתי פורמאלי, בית המוזיקה, פיתוח הספריות העירוניות ועוד. נצטרך לבצע התאמות בין השירותים שהמתנ"ס נותן אל מול האוכלוסיות השונות".

היו"ר החדש מסביר את האג'נדה אותה הוא מתכוון להביא לתפקיד: "זה יהיה חסר אחריות מצדי להגיד שאני יודע יותר טוב מכולם כשרק נכנסתי לתפקיד לפני שבועיים. תפיסת העולם שלי אומרת שהרצון הוא שכמה שיותר אנשים ישתמשו בשירותים של המרכזים הקהילתיים. אין ספק שרשת המתנ"סים תצטרך להתפתח, לעשות התאמות וצריך להפוך אותה להיות נגישה לכולם; אם זה ברובע, C1 ואזורים אחרים שמתפתחים בעפולה שגם אליהם צריך להגיע. השאיפה היא שכל תושבי עפולה יצרכו את שירותי המרכזים הקהילתיים וייקחו חלק בפעילות החוץ מוסדית. יש רצון שכל התושבים יידעו מה רשת שחקים מציעה להם וייקחו בזה חלק".

מלול עם בת חן עטר | צילום: שרון צור

מלול מגיע למרכזים הקהילתיים עם בת חן עטר, יד ימינו. "אני הייתי יו"ר ועדת הבחירות בעפולה יחד עם בת חן עטר שהיא עזר כנגדי ומנהלת הלשכה וגם למרכזים הקהילתיים היא באה איתי יחד", הוא אומר, "הממשק ושיתוף הפעולה בין בת חן לביני הוא זה שמצליח לשלב בין הזמן הפנוי שלי לבין היכולת שלי לתרום לקהילה. כשנבחרתי לוועדת הבחירות התעקשתי שיהיה קונצנזוס סביב השם שלי, כלומר שיידעו שאני לא משקף שום צד בעניין הפוליטי. אני מתרחק מפוליטיקה כמו מאש ולא לוקח חלק בזה כמעט 15 שנה, בטח לא בפוליטיקה המקומית".

על הבחירה בו לתפקיד אמר מלול: "הבחירה בי עשתה לי טוב בגלל שזה סוג של סגירת מעגל עבורי. כשהגעתי לבית אשכול לפני כמה שבועות הרגשתי שמחה בלב. כילד בן 7-6 השתתפתי שם בחוגים וזה סוג של סגירת מעגל עבורי שחזרתי לבית אשכול כיו"ר מועצת המנהלים שלו. גם אני וגם בת חן שהיתה רוקדת בבית אשכול בחוג ג'אז בילדותה הגענו לפה ועמדנו שנינו נרגשים ונפעמים ועכשיו חזרנו לפה כאלה שהולכים לנהל את המקום, זה באמת משמח. אנחנו נכנסים לתפקיד הזה ביראת קודש ועושים זאת באהבה גדולה ואני מקווה שנצליח כי הצלחה שלנו זו הצלחה של עפולה".