המפקח הארצי במשרד החינוך על החינוך המיוחד יוסי מרגי ז"ל, תושב עפולה, הלך לעולמו. הוא יובא היום למנוחת עולמים בבית העלמין בעיר.

יוסי מרגי ז"ל (צילום באדיבות אלי יוסף)

מרגי היה דמות בולטת בחינוך בעיר ובתרומה לקהילה. הוא יזם את פרויקט בית הספר לילדים מאושפזים בבתי החולים והיה יחד עם אלי יוסף ממייסדי העמותה להשתלת איברים 'לב פתוח' בעפולה. בשנת ה-70 למדינה הוענק לו יחד עם שאר חברי העמותה את אות יקיר העיר עפולה. הוא כיהן גם כסגן ראש עיר בתואר בתקופת כהונתו של ראש העיר לשעבר עובדיה עלי.

אלי יוסף חברו הקרוב ספד לו: "יוסי היה בכל מקום שרצו אותו. הקשר בינינו היה מאוד הדוק במיוחד בעמותת לב פתוח. הוא יצא איתי למפגש עם אנשים בכל הארץ. תמיד היה מתעניין ודואג בשלומם של האנשים. הוא היה חבר אמיתי. אין הרבה חברים כאלה. הוא היה איש מיוחד במינו שלא רצה כלום חוץ מלבוא ולתת".

עוד סיפר יוסף על פועלו: "הוא התנדב במחלקות בתי החולים. היה מפקח בחינוך המיוחד ודאג להקים בית ספר למאושפזים לזמן ארוך. בין האשפוזים היו מוצאים את הילדים ללמוד בכיתה מיוחדת שהוא הקים אותה".

מרגי ז"ל עם חברו אלי יוסף (צילום: אלבום פרטי)

לדברי יוסף מרגי ז"ל סבל ממספר מחלות שהביאו לבסוף להתקף לב שהכריע אותו. על המפגש האחרון ביניהם סיפר: "ביקרתי אותו לפני חודש יחד עם רעייתי. הוא כל כך שמח לראותנו. הבאתי לו את תעודת 'יקיר עפולה' של עמותת 'לב פתוח'. הוא תפס לי את היד וחיבק אותי. אתמול בבוקר לצערי הבן שלו התקשר ואמר לי: 'זה נגמר'".