בטקס חגיגי במעמד מנכ"ל הכללית, נועז בר ניר, סמנכ"לית קהילה, ציפי שדה, ראש עיריית בית שאן, רפאל בן שטרית, מנהלת מחוז צפון, מירב גוט והנהלת המחוז, צוות המרפאה ובהשתתפות אישי ציבור נחנך מרכז בריאות ילד גדול וחדיש.

מרכז בריאות הילד החדש, מנוהל על ידי ד"ר טטיאנה סלבקי, ממוקם ברחוב ירושלים ומשתרע על שטח של כ- 500 מ"ר. המרכז צפוי לשרת מעל 6,000 ילדים אשר יקבלו מגוון רחב של שירותים בתחום רפואת הילדים תחת קורת גג אחת.

הטקס נפתח בדברי ברכה של מנכ"ל כללית, נועז בר ניר "אני שמח לחנוך את מרכז בריאות הילד החדש והמפואר שישרת את ילדי בית שאן והסביבה. מרכז בריאות ילד הינו קונספט שירותי ייחודי של 'כללית' המאפשר מתן מגוון רחב של שירותים רפואיים לילדים תחת קורת גג אחת. פתיחת המרכז הוא ביטוי נוסף לפעילויות שאנו מובילים לטובת ולרווחת מטופלינו בצפון ואני גאה בצוותים המסורים שעושים רבות לקידום בריאותם של המטופלים".

את השירות הרפואי יעניקו רופאי הילדים ויינתנו במרכז שירותי רפואה יועצת בתחום קרדיולוגית ילדים, אנדוקרינולוגית ילדים, פסיכיאטרית ילדים, דיאטנית ילדים, שירות סוציאלי ופסיכולוגי, חדר טיפולים למקרים דחופים למתן טיפולים דחופים כמו תפרים, מתן עירוי, חבישות, וטיפולים שונים שיבטיחו קבלת הטיפול קרוב לבית ויחסכו ביקורים מיותרים בחדר המיון. במרכז יינתנו גם שירותי טיפת חלב, שירותי סיעוד, שירותי מנהל ובית מרקחת צמוד כך שאת רכישת התרופות ניתן יהיה לבצע במקום.

צילום: שרון צורבתמונה מימין: מנכ"ל הכללית, נועז בר ניר, ראש עיריית בית שאן, רפאל בן שטרית, מנהלת המרכז ד"ר טטיאנה סלבקי ומנהלת המחוז מירב גוט.

במהלך הטקס, פרופ' יוסף הורוביץ', לשעבר מנהל מחלקת ילדים א' וחלק מצוות הקמת מרפאת בריאות הילד בבית שאן, סיפר בהתרגשות ש"לא כל יום מגשימים חזון. מרגש להיות כאן. זהו מודל ייחודי למרכז רפואי העמק ולמחוז צפון. צריך נחישות ואמון לפרויקט. במרכז החדש יש צוות מצוין וילדי בית שאן הרוויחו".

מעיריית בית שאן בירכו: "יחד עם שירותי בריאות כללית אנחנו פועלים כל העת לשפר ולשדרג את שירותי הבריאות לתושבי העיר. המרכז לבריאות הילד שנפתח בבית שאן במשכנו החדש הוא ללא ספק מפואר, מתקדם וברמה הגבוהה ביותר. פתיחת המרכז היא ביטוי מוחשי נוסף לצמצום פערים אמיתי ששירותי בריאות כללית מובילים לטובת ולרווחת המטופלים בעיר. המרכז החדש והמרשים יחד עם הצוותים הרפואיים האיכותיים והטובים שיש לנו במרכז יעניקו שירות טוב ואיכותי לתושבי בית שאן".

"אנו שמחים לחנוך את מרכז בריאות הילד לטובת ילדי בית שאן והסביבה עם צוות איכותי עם מיטב המומחים שיעניק שירות מוביל ומתקדם. במרכז החדש יתקיימו סדנאות ופעילות קהילתית לקידום אורח חיים בריא כגון: סדנאות לעיסוי לתינוקות, סדנאות החייאה, סדנאות תזונה נכונה ועוד", סיכמה מירב גוט, מנהלת מחוז צפון.