בטקס שנערך לאחרונה בכללית בהשתתפות הנהלות המחוזות, הנהלות בתי החולים ומשפחות העובדים המצטיינים, הוענק פרס העובדת המצטיינת לשנת 2017 לחן דולב, עובדת סוציאלית רפואית במרפאות בית שאן.

חן דולב והנהלת הכללית | צילום: פאביאן קולדורף-

מנכ"ל כללית, נועז בר ניר, בירך את הזוכים והודה לבני המשפחה התומכים: "מצוינות היא מעבר למשאבים העומדים לרשותנו, היא טמונה באנשים. מצוינות צומחת בסביבה מעודדת שדוחפת לכך, וכרוכה בשיתוף פעולה ותמיכה. יש לנו מחויבות להמשיך להצמיח מצוינות בכללית, כדי להבטיח שגם בעתיד נוכל להעניק את הטיפול הרפואי האיכותי, השירות הטוב ביותר והמתאים למטופלים שלנו".

דולב, תושבת קיבוץ חפציבה, נשואה + 2, למדה לימודי ארץ ישראל בבית ברל והייתה מורת דרך מספר שנים. לאחר, שבעלה הראשון נפטר ממחלה קשה, החליטה דולב כי היא צריכה להיות עם אנשים ברגעים הקשים, בנקודות הכואבות, כאשר מבשרים להם את הבשורה שהם חולים.

חן דולב ומירב גוט, מנהלת כללית מחוז צפון | צילום: פאביאן קולדורף-

היא החלה ללמוד באוניברסיטת חיפה תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והיא עובדת בתחום כ- 30 שנה. לדברי דולב: "אני רואה את עצמי כגשר בין החולה לבין הצוות הרפואי, ישנם לא מעט סיפורים אנושיים שאני נתקלת בהם במסגרת עבודתי, סיפורים מיוחדים. אני רואה בסיפור האישי שלי, חוויה של ההתמודדות עם מחלה ומוות, שמלווים אותי מזה 30 שנה, כמרכז, ממנו אני נותנת אור להתמודדות של אנשים עם חולי ואובדן".

"העשייה היום יומית, המקצועיות והמסירות, הגישה השירותית והאנושית, הנתינה מעל ומעבר למען המטופלים של חן מהווים מודל לחתירה מתמדת למצוינות", סיכמה מירב גוט, מנהלת מחוז צפון את הערב המרגש.