חדר קבלה (צילום: שרון צור)

לראשונה בעפולה ובעמק בכלל נפתח במתחם 'פרֶנדלי בעמק' מרכז רפואי פרטי - 'רוזן מדיקל סנטר (RMC)', כחלק מרשת של מרכזים רפואיים בפריסה עצמית.

מרכז 'רוזן מדיקל סנטר' כולל שבעה חדרי ניתוח, אחד יותר מאשר בבית החולים 'העמק', ומרפאות של רופאים מומחים. כמו כן הוא נבנה בסטנדרט אחר מזה שהורגלו אליו בצפון, איכותי ומוקפד - שקעים ל־USB במתחם הקבלה, חדרי קבלה והתאוששות נוחים ונעימים לעין וחדרי אשפוז המיועדים לשני אנשים בחדר, עם מסך פלזמה לכל אחד מהם.

כמו כן, יש הפרדה מוחלטת בין החולים שנכנסים לקבלה לבין אלה שיוצאים להתאוששות או לאשפוז.

חדר ניתוח (צילום: שרון צור)

חדרי הניתוח הובאו היישר מגרמניה והם כוללים מכשירים משוכללים, אביזרי נוחות למטופל ולמנתח וכמובן הקפדה על סטריליות. כדי להימנע מזיהומים מיותרים, הידועים כגורם המסכן את החולים לא פחות מהמחלה עצמה.

בנוסף, הכניסה לכל החדרים - כמו גם הפעלת הברזים במתחם חדרי הניתוח - היא אלקטרונית, כדי לאפשר כמה שפחות מגע של אנשי הצוות בדברים שעלולים להכיל חיידקים.

המנתחים שיעבדו במרכז יגיעו מבית החולים 'העמק', שהמרכז יעבוד איתו בשיתוף פעולה מלא כשיידרש, ומנתחים מומחים מאזורים אחרים ברחבי הארץ.

חדר אשפוז (צילום: שרון צור)

מאחורי המרכז הרפואי הפרטי נמצאים מספר אנשים וגורמים: פרופסור נמרוד רוזן, המשמש כמנהל הרפואי של המרכז, גיורא ענבר, קבוצת 'בי ג'י מדיקל' (האחראית על מספר מרכזים רפואיים) וקופת החולים 'מאוחדת'.

היוזם, פרופסור נמרוד רוזן (צילום: שרון צור)

הוגה הרעיון להקמת המרכז הפרטי הוא פרופ' רוזן, מנהל מערך האורתופדיה והשיקום בבית החולים 'העמק' ואחד המומחים הגדולים בישראל בתחום טראומות אורתופדיות, ניתוחים ושיקום. "מצָפוֹן לצ'ק־פוסט אין אף מוסד לרפואה פרטית במדינת ישראל - ואני מדבר איתך על אוכלוסייה של כשני מיליון בני אדם", הסביר רוזן, "לתל־אביבים, לעומת זאת, יש חמישה מרכזים רפואיים פרטיים. לתושבי הצפון מגיע לקבל שירותי רפואה איכותיים בדיוק כמו לתושבי תל אביב".