הצוותים הרפואיים של כללית מחוז צפון עברו השתלמות וסימולציות בניידת האימונים של כללית, הסימולנע, הנמצא בימים אלה במרכז רפואי העמק.

בסימולנע קיימים ארבעה חדרי סימולציה המצוידים בטכנולוגיה חדשנית ומשוכללת שמדמים סביבת מרפאה. בכל חדר הצוות הרפואי של כללית צפון התנסה בתרחישים רפואיים לשיפור מיומנויות ויכולות תפקוד באירועי חירום מצילי חיים בהם הם נתקלים במרפאות. 

אימון בהחייאה (צילום: כללית מחוז צפון)

לדברי ד"ר מרדכי דיין, מנהל כללית מחוז צפון "הצוותים שלנו תרגלו את התרחישים הכוללים הכנסת זונדה, קטטר ועוד תרחישים בהם מטופלים הגיעו למרפאה לדוגמה חולה לב עם כאבים בחזה, חולה עם אלרגיה לבוטנים אשר איבד הכרה והצוות הרפואי חייב לבצע החייאה. בנוסף, הצוותים עברו אימון בסגנון "חדר בריחה" שבו הצוות המטפל נדרש להגיע לאבחנה ולהמלצה טיפולית במקרה רפואי מורכב.

הצוותים שלנו עוברים אימונים והכשרות בשגרה, התרגולים האלה מאוד חשובים, הם שומרים על הידע והמיומנויות שלנו. הצוותים שלנו מוכנים לכל תרחיש שעלול לקרות במרפאות".

הסימולנע כולל חדר שליטה ובקרה, המאפשר לצוות המאמן, לעקוב ולנתח את כל המתרחש בחדר הטיפולים, לשנות תסריטים ולהציב אתגרים טיפוליים לרופא המתאמן – ממש כמו בחיים האמיתיים.