חודש וחצי לאחר פתיחת שנה"ל, מערכת החינוך של נצרת עיריית מתחדשת בגן ילדים נוסף. הגן העונה לשם  "ניצנית" שוכן ברחוב חרוב 1 במבנה ששימש בעבר את חברת "מלגם" ופתיחתו המאוחרת הינה פועל יוצא של גידול מפתיע במספר הילדים.

כולל 17 ילדים (צילום: אלבום פרטי)

"בעקבות גידול במספר הילדים והצטרפות משפחות חדשות בעיקר מהזרם הדתי לאומי וחב"ד היה צורך לפצל את הגן שנפתח בדצמבר 2017  ולהכשיר מבנה שישמש עבור שני גנים", סיפרה מנהלת מחלקת גני הילדים עינב סויסה וציינה כי בפגישה שקיימו מנכלי"ת העירייה חוה בכר וצוות הנהלת מינהל החינוך בראשות אורנה פישר עם הורי הגן עלתה הבקשה לפצל את כיתת הגן לשתיים ולמצוא מבנה שיתאים לילדים החדשים שנוספו למערכת. בסיום הפגישה בה השתתף גם ראש העירייה רונן פלוט הוחלט כי גן ניצנית יתפצל לשני גנים - אחד עבור חב "ד במבנה הקיים והשני מבנה חדש עבור גן חמ"ד "ניצנית".

מבנה האיגלו שנבחר עבור ילדי הגן שופץ במהירות רבה בעזרתם של כל מחלקות העירייה. מיד לאחר חופשת החגים נחנך הגן המחודש בטקס חגיגי. "בגן לומדים 17 ילדים והוא צפוי לגדול בחודשים הקרובים כתוצאה מהגעה של משפחות חדשות", נמסר מהעירייה בתגובה וצוין כי המבנה המשופץ מרווח, מרוהט ועונה על כל הצרכים של גן ילדים.