לסיגל גופר, דיקנית הסטודנטים הנכנסת במכללת נצרת עילית – יזרעאל יש ראייה מרחבית, יש אופק וחזון המתהדהד עם חזון מנכ"לית המכללה תרצה ריבק.  גופר נחושה להציב את הסטודנטיות והסטודנטים במרכז, להעניק להם תמיכה, הערכה, ולהיות עבורם ככל שתידרש. להצלחתה בתפקיד החשוב היא מגייסת את כישוריה המוכחים כקצינה בקבע, מפקדת, מנהיגה ומובילה לצד רזומה אקדמי מרשים.

סיגל גופר (צילום: נב''ס)

גופר היאבוגרת תנועת נוער, מ''כית טירונים בצבא, סרן בקבע, ראש מדור חברה וגרעינים בצבא, בוגרת בהצטיינות תואר ראשון, בוגרת תואר שני בהצטיינות יתרה באוניברסיטת חיפה.

היא אם לשני ילדים מקסימים. קורות חייה המרתקים שזורים בעשייה חינוכית פורמאלית ובלתי פורמאלית, כולל פנימייה טיפולית ''אונים'' שם עבדה עם צוות מגוון הכולל עובדות סוציאליות ומחנכים.

''כדיקנית הסטודנטים  להנדסאים במכללת נצרת עילית – יזרעאל אני רואה בתפקיד סוג של בנייה, שותפות עם הסטודנט, סיוע בהצמחתו, בניית עצמאותו הלימודית והחירות להתקדם ולפרוח", אמרה גופר לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית, "יש בתפקיד הזה אתגר גדול, כמו המורכבות, מחד, האימא והאבא של הסטודנטים, מכילה, עוטפת, מכוונת, מדריכה, תומכת, ומאידך מציבה גבולות ברורים, מובילים להצלחה, כך אני מאמינה, הסטודנטים ידעו שיש מי שנמצא וזמין עבורם, אך יש לי מסר ברור לסטודנטים. אתמוך בכל העוצמה במי שהשקיע, שעשה מאמץ והשתדל, אסייע  למי שעושה מאמץ להצליח''.

גופר מאמינה שסטודנטים מרוצים, מוכלים ועטופים לא יחשבו על הפסקת לימודים בשל קושי כזה או אחר ולא ינשרו מהלימודים.

''יש כאן תהליך מתפתח וחשוב", ציינה, "אני רואה בתפקיד, מעבר למניעת נשירה ותמיכה, גם קווים מקבילים שמצמיחים את הסטודנט אל מול המרצה, סטודנט מרוצה לומד טוב יותר, משקיע יותר, מרצה שרואה את הסטודנט הצומח ישמח להעניק, לעודד ולחזק אותו. גם המרצה וגם הסטודנט יודעים שאני נמצאת במכללה עבורם, למענם''.