דקלה לבקוביץ. תמרנה בין הצבא ללימודים במכללה (צילום: אלבום פרטי)

כשהוזמנה רס"ל דקלה לבקוביץ מנצרת עילית, בוגרת הנדסת תעשייה וניהול, לקבל ראשונה את תעודת ההצטיינות היתרה, היא חייכה בסיפוק, עוד פסגה נכבשה על ידה.

לבקוביץ, בת נצרת עילית, בוגרת בית הספר התיכון 'אלון', משרתת בקבע כבר תשע שנים בדרגת נגדת (רס"ל).

''התפקיד שלי בצבא מחייב אחריות, רצינות, הובלה, אני מתכללת את כל תוכנית העבודה, יש בידי דיפלומת הנדסאות אלקטרוניקה וחשמל במסגרת לימודי י"ג י"ד בבית הספר להנדסאים בטכניון", סיפרה, "כשהחלטתי ללמוד במכללת נצרת עילית יזרעאל ידעתי שהקושי האתגר והרמה בדיוק כמו בטכניון, אבל קיבלתי החלט שאם הכל כמו בטכניון וזה נמצא על יד ביתי בנצרת עילית אז כמובן שבחרתי ללמוד במכללה השקעתי רבות בלימודי ערב ובימי שישי, תמרנתי בין המחוייבות הצבאית לרצון ללמוד ולהגיע להישגים".

עוד הוסיפה לבקוביץ כי לסיים בהצטיינות יתרה זו גושפנקא להשקעה הרבה שלה. "אני מביטה קדימה ומאמינה שטרם אמרתי את המילה האחרונה. הלימודים במכללת נצרת עילית – יזרעאל היו לי למשב רוח מרענן, מקצועי וחוויתי ואת זה אני לוקחת איתי", אמרה.

לבקוביץ לא שוכחת לפרגן למרצים ולצוות המנהל. "אנשים נפלאים שהיו איתי כל זמן שנזקקתי להם, במיוחד ראש המגמה איתן מורג. אני מאמינה שאנשים מצוינים כמו המרצים שלי הם ללא ספק חלק משמעותי מההצלחה. אמיל מורה נהדר שתמך במיוחד בכל מה שקשור בפרויקט המורכב שלי ואי אפשר שלא לציין לשבח את המנחה שלי חן דוד. כל ההישגים שלי הושגו בזכותם", אמרה.

פרויקט הגמר הייחודי עסק בשינוי רצפת ייצור, איזון נורמות תיקון ובטיחות בבסיס בו היא משרתת.