הגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית (צילום: שרון צור)

מהפכה בגרעינים התורנים בצפון: לאחרונה מוביל צחי וייס, מנהל הגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית, חיבורים ושיתוף פעולה בין הגרעינים באזור.

לדברי וייס הוא מצא שיש חיבורים טובים שניתן לעשות עם ראשי הגרעינים בעפולה ומגדל העמק.  "זהו דבר חשוב ובעל משמעות, היות וכולנו גרעינים המבקשים להשפיע טוב, להתערות בקבוצות האוכלוסייה השונות ולהשפיע כפי כוחנו ויכולתנו על העיר", אמר וייס, "הרי שיש דברים משותפים מסוגיות חינוכיות ועד לפעילויות מרחביות, זה הערך המוסף של הגרעינים התורניים''.

הגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית המאגד בתוכו את ''אורות עילית'', ישיבת ההסדר, הישיבה התיכונית ו'תלמוד תורה חריש', הפך בשנים האחרונות למודל ברמה הארצית של פעילות מכוונת מטרה, עם חזון ויעדים ברורים ולכן מהלך שיתוף הפעולה בין הגרעינים הצפוניים יאפשר יכולות נוספות בפעילות הגרעינים.

''בימים אלה אנו פועלים להפוך את מכללת נצרת עילית יזרעאל למוסד לימודי גם לחברי הגרעין, משמעות הדבר שחברי גרעינים מכל הצפון, המבקשים ללמוד לימודי הנדסאים לא יצטרכו להתנייד בדרכים, אלא למצוא מכללה מצוינת במרחק רבע שעה נסיעה מביתם. זו דוגמה לתהליכים המתרחשים בשיתוף פעולה בין ראשי הגרעינים'', סיכם וייס.