צילום: אלבום פרטי

ביום חמישי (אתמול), טרם התקדש חג מתן תורה, חג השבועות, התכנסו במכינה הקדם צבאית 'תבור' בנצרת עילית לתיקון ליל שבועות, חניכי המכינה, בוגרים, תושבי נצרת עילית.

הגיעו אנשי צבא, אנשי רוח, אנשי מידות, כולם התקבצו לערב לימוד תורה במסגרת 'תיקון ליל שבועות' במכינת תבור. פרופ' גור אלרואי, דיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה, העביר שיעור על 'הציונות כתנועת תיקון של העם היהודי''.

החוויה מעצבת הזהות החלה בפריסה חלבית חגיגית, לאחריה התקיים מפגש עם האמן דן תורן ובהמשך מיטב המרצים וההוגים העבירו שיעורי שבועות לאורך כל הלילה, ובהם עמית דרי, יו''ר 'מילואימניקים בחזית', אופיר שיק יו''ר 'לב בגליל', יהונתן טוקר, מרצה בכיר, סא''ל סמואל בומנדיל מפקד בסיס חוות השומר, אודי הרשלר, מרצה בכיר וראש מכינת 'תבור' עמיחי שיקלי, ששוחח על ביאליק והיהדות – מקומה של היהדות בערים הישראליות המתחדשות.

 את השיעור המרכזי העביר פרופ' גור אלרואי, דיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה שישוחח על: 'הציונות כתנועת תיקון של העם היהודי'. לאורך כל הלילה היו חדרי מנוחה ופינות קפה.

עמיחי שיקלי, ראש המכינה אמר: ''תושבי נצרת עילית מכל הגילאים הוזמנו לחוות איתנו חוויה מרגשת של התבוננות פנימית, הצצה ושיטוט משותף יד ביד בעולם היהודי, הכרות עם חכמי התורה, המוסר, השירה, הספרות, זו הייתה הזדמנות מצוינת לפגוש עולמות מיוחדים, ללחוץ יד לרות המואביה ולחבק את ביאליק, היה מרתק."