גוזרים את הסרט בחנוכת התערוכה (צילום :אלבום פרטי)

באירוע חגיגי ומרשים נחנכה תערוכת הקבע במכללת נצרת עילית – יזרעאל: 'תגליות ופיתוחים ישראלים שהשפיעו על העולם', באישור משרד המדע ונערך טקס חלוקת מלגות למצטיינים.

חנוכת התערוכה התקיימה במבואת המכללה המתחדשת לאחר שיפוץ מאסיבי ומרשים בהשתתפות אישי ציבור רבים, מנכ''לי מפעלי תעשייה, נציגי משרד התעשייה, משרד המדע, מ''מ ראש העיר נצרת עילית אלכס גדלקין ומנכ''לית העיר חווה בכר.

לאחר דברי ברכה שנשא  מ''מ ראש העיר גדלקין אלכס, שעמד על השותפות העירונית וציין את ההתחדשות של המכללה ופיתוחה, ברכה מנכ''לית המכללה תרצה ריבק, שאמרה: ''הממציאים המופיעים בתערוכה זו הינם בני אנוש כמונו, עם חלומות ושאיפות, רצונות ותקוות, ובעיקר עם אומץ רב, להעז, לחקור, לבדוק, לפרש את הסקרנות ולייצר חידוש, המצאה, פיתוח, תגלית. במכללת נצרת עילית אנו רואים בפורצי הדרך מודל לחיקוי ומסמני דרך".

 עוד הוסיפה ריבק: "התערוכה והמעבדה שתקום בהמשך כמרכיב משלים, באה לשרת את תושבי העיר כולה. בשיתוף עם מנהלת אגף החינוך, אורנה פישר, כל בתי הספר מכיתה א' ועד כיתה יב' יוזמנו לתערוכה ללמוד על ממציא ועל המצאתו ואז יחזרו למעבדה שתוקם כאן לנסות ולממש רעיון של המצאה. כך נחנך את הדורות הבאים, את כולנו, שאין גבולות לאפשרויות ואפשר ורצוי להצטרף למסע החדשנות והיצירה".

לאחר התרשמות מהתערוכה התכנסו מקבלי מלגות ההצטיינות ומקבלי הדיפלומות באודיטוריום במכללה. בטקס מרגש מאוד קיבלו עשרות סטודנטיות וסטודנטים מלגות הצטיינות יתרה, הצטיינות ועידוד, בשם מקבלי המלגות בירך משה מזרחי, סטודנט שנה שלישית במגמת הנדסת חשמל שקיבל מלגת הצטיינות יתרה.

הטקס לווה בנגינת חליל צד ואורגן על ידי אורן עזר. בשם המרצות והמרצים ברכה האדריכלית ריקי מעוז, ראשת מגמת אדריכלות ועיצוב פנים, שברכה את הסטודנטים ואמרה:

עשרות סטודנטיות וסטודנטים קיבלו את הדיפלומות לקול מחיאות כפיים. בשם הבוגרים ברכה הסטודנטית רויטל דוכאן שסיימה את לימודיה בהצטיינות יתרה. רויטל בחרה להדגיש את מעמדן של הנשים במקצועות ההייטק ואמרה: ''אחוז הנשים העובדות במקצועות ההייטק בשנת 2017 עמד על כ-25% מכלל העובדים במקצועות אלו. אחוז מכובד אך לא גבוה מספיק.

מנכ''לית המכללה תרצה ריבק הודתה בהתרגשות למרצים, לאנשי המנהלה, לצוות הנפלא של המכללה, לסטודנטיות ולסטודנטים ולבני משפחותיהם שליוו את יקיריהם עד לקו הגמר. הגיעו להישגיות מרשימה.

עוד יצוין כי ביריד תעסוקה של מכללת נצרת עילית – יזרעאל השתתפו מפעלים רבים ובהם: ''המלט'', ''טאוור'', ''כתר'', ''נילית'', ''סטארפלאס'', ''שטראוס עילית'', ''אשד-אור'', ''פלקס'', R.H, ''סטנלי וורק''.אשר זכה להצלחה משמעותית

מירב הרוניאן מנהלת ההשמה, רכזת בוגרים וקורסים במכללת נצרת עילית יזרעאל אמרה: ''שמחתי מאוד על התעניינות רבה ביריד התעסוקה הן של בוגרי המכללה , הן של תושבי העיר. מדובר בחברות מובילות בצפון, היריד הוכתר בהצלחה".

רינת וייסבאום מנהלת היחידה ללימודי חוץ והכשרה מקצועית במכללה סיכמה: ''אנו מקווים להמשיך את מסורת קיום יריד התעסוקה לבוגרי המכללה ולעיר כולה , אני שמחה לבשר כי למעלה מ 95 אחוזים מבוגרנו עובדים במקצועות שלמדו ועל כך גאוותנו''.