צבי לבא מזהה הצלחות (צילום: אלבום פרטי)

20 שנה עבד צבי לבא כהנדסאי מכונות ב'ישכר' ובמקומות נוספים. 20 שנים ליד ועם המכונות בעוד חלומו היה לעבוד עם בני אדם, כמו רעייתו העובדת הסוציאלית. לפני כשמונה שנים הגשים צבי את חלומו כשהצטרף לסגל ההוראה של המכללה נצרת עילית-יזרעאל והדינאמיקה שנוצרה בין המכונות לאנשים הוציאה לו מוניטין של מורה מעולה.

כשצבי עושה דרכו מכפר חנניה לנצרת עילית הוא יודע שמדובר בלא פחות משליחות. ''ההוראה הייתה בדמי, לפני שמונה שנים התחלתי ללמד קורסי הכשרה של מבוגרים ממשרד העבודה והרווחה, 20 שנים עבדתי עם מכונות, היום אני עובד עם בני אדם ומכונות, לכן נוצרת אינטראקציה מיוחדת, הבנתי שאני חייב לשלב את הניסיון הטוב שיש לי במכונות עם בני אדם, הסטודנטים. אני מדבר עם מכונות ועם בני אדם, וזה יוצא נפלא''.

הסטודנטים בקורס עיבוד שבבי רואים בצבי בן אדם מיוחד או כלשון הסטודנט חוסן עלויאן: ''אחלה בנאדם''.

לבא מגלה את סוד קסם הסטודנטים בכל גיל, המבקשים להשתלב במקצוע זה וללמוד אותו: ''המכונה חכמה ומתוחכמת, ההכשרה והקורס במכללה פותחים להם את האפשרות להשתלב ולהתמקצע במפעלים ובתעשייה".

לדבריו הוא גאה בתלמידים אשר תופסים תפקידים משמעותיים במפעלים שונים באזור בתחום הלימודים, ומבקש להדגיש עוד כי בעקבות השינויים העוברים על המכללה גם במישור הפיזי, שיפוץ המכללה ועוד, נעשים מאמצים לשלב במעבדות את המכשור המתקדם ביותר.

''בניגוד למכללות אחרות, כאן במכללה יש מכשור מקצועי מצוין, רמת הציוד גבוהה מאוד ומתאימה מאוד לקורס',' אמר לבא.