אופיר שיק וצחי וייס. ממתינים למשפחות (צילום: נב''ס)

הנה זה בא: בשבוע הבא תתקיים 'שבת קליטה' בנצרת עילית, שבת היכרות מיוחדת ומשמעותית לקליטת משפחות חדשות בעיר. את הפרויקט החשוב מובילים הגרעין התורני-ציוני, עיריית נצרת עילית, המועצה הדתית, ארגון 'לב בגליל' והרשות לפיתוח הגליל.

יפית מלכא, רכזת הקליטה אמרה: ''לאור ההצלחה בשנה שעברה, ובעקבות שבת הקליטה קבעו את משכנם בנצרת עילית שלושים משפחות ובמהלך השנה הצטרפו משפחות נוספות. אנו נערכים לשבת קליטה שנייה ומצפים למשפחות רבות שיקבעו את ביתם ומשכנם בנצרת עילית''.

שבת הקליטה תתקיים כאמור בשבבוע הבא, ובעיריית נצרת עילית והגרעין התורני-ציוני ההכנות בשיאן. צחי וייס מנהל הגרעין התורני-ציוני אמר: ''נצרת עילית היא עיר שיש בה רק יתרונות וגם את כל המרכיבים הדרושים למשפחה השואפת להגשמה ומימוש האידיאליים: חיי קהילה תוססים, מעטפת קהילתית, חינוך יסודי, ישיבה תיכונית וישיבת הסדר, כפר סטדנטים, מכללה טכנולוגית ואויר שאין שני לו בארץ".

ראש העיר, רונן פלוט, המחולל מהפכה ממשית בהפיכת נצרת עילית לבירת הגליל, פועל במלא עוצמתו, יד ביד עם הגרעין התורני ורואה בשבתות הקליטה מנוף מבורך לשמירה על צביון העיר. "בנצרת עילית יש הכל מכל וכל, חינוך מצוין, חיי קהילה משגשגים, דיור במחיר סביר, עיר שוקקת, נבנית, תנופת הצמיחה, משפחות הגרעין התורני מוסיפות ברכה גדולה לעיר אעשה כל מאמץ כדי לסייע בידן", אמר פלוט.

יש לציין כי סכום השכירות החודשי שמציע הגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית למשפחות צעירות שיגיעו להשתקע בעיר הוא 650 שקל.

אופיר שיק מנכ''ל ארגון 'לב בגליל' ומייסד מיזם 'גליל עכשיו', פונה למשפחות ובודדים מכל רחבי הארץ וקורא להם לבנות את ביתם בנצרת עילית: '''נצרת עילית תחילה' היא לא סיסמא היא דרך וכיוון. חיים בנצרת עילית הם הזדמנות להגשים את ערכי הציונות בשילוב עם צמיחה אישית וקהילתית", אמר שיק .