מרוץ הר לעמק 2017 (צילום גלעד קוולרצ'יק)

הנהלת מרוץ השליחים 'הר לעמק', הודיעה על ביטול המרוץ, עקב מזג האוויר הסוער, הצפוי להימשך במהלך ימי המרוץ, ולמען בטיחות הרצים וכלל משתתפיו.

בעמותת 'הר לעמק' מציינים כי השלכות מזג האוויר על תנאי השטח במסלולי הריצה ובתחנות ההחלפה והמנוחה נרחבות ועלולות לסכן את כלל משתתפי המרוץ, ולכן נתקבלה ההחלטה.

המרוץ הוותיק, החוגג השנה עשור להיווסדו, אמור היה להתקיים בימים חמישי ושישי 26-27/4. המרוץ, בו משתתפים למעלה מ-6,000 רצים בכל שנה, הינו מרוץ שליחים קבוצתי, המשלב ריצה בשטחים פתוחים לאורך כ- 230 ק"מ, במהלך היום והלילה- מ'האריה השואג' בתל חי ועד תמרת שבעמק יזרעאל.

מהנהלת עמותת 'הר לעמק' נמסר: "במהלך הימים האחרונים עקבנו בדריכות אחרי עדכוני מזג האוויר הצפוי בסוף השבוע ואף עמדנו בקשר ישיר עם השירות המטאורולוגי. לאחר ששקלנו את ההשלכות הצפויות על המרוץ ואת כל החלופות והפתרונות האפשריים ובהתייעצות עם גורמים מקצועיים, החלטנו בצער רב לבטל את המרוץ".

עוד אמרו בנהלת המרוץ כי בטיחות משתתפי המרוץ עומדת לנגד עינהם בכל היבט של המרוץ. "החלטה על ביטולו מצערת, אך בלתי נמנעת בשלב זה. מקווים לראות את אלפי הרצים שנרשמו וחיכו מלאי ציפייה גם בשנה הבאה", מסרו.