שלומי מצפה (צילום: שרון צור)

שלומי מצפה (44) מנצרת עילית זכה במקום החמישי בחידון המוסיקה לרגל שנת ה-70 למדינה, שנערך לקראת יום העצמאות מטעם שידורי קשת.

מצפה הוא אחד מתוך 5,000 איש שרצו להשתתף בחידון, ונמנה עם 12 האחרונים שנבחרו מביניהם. חבריו ומכריו מכנים אותו אינציקלופדיה מוסיקלית מהלכת כי אין שיר או תו אחד שהוא לא מכיר משנות השישים ועד היום. בעברו שימש כעורך מוסיקלי בכמה תוכנית ברדיו קול רגע.

השלב הראשון של התחרות היה חידון אינטרנטי שבו המתמודדים היו צריכים לענות על שאלות בנושא מוסיקה בזמן קצר, שאותו הוא עבר בהצלחה. לאחר מכן הוזמן לאודישנים והגיע יחד עם מתמודדים נוספים לאולפנים. גם את השלב הזה צלח מצפה.

מצפה. שולט בחומר (צילום: שרון צור)

לאחר מכן הוא הוזמן להשתתף בתוכנית שצולמה לטלוויזיה, יחד עם 12 הנבחרים הסופיים, כולם אנשים שמבינים מוסיקה, ולבסוף הגיע למקום החמישי. "זה היה מרגש מאוד", הוא אומר, "גם ההשתתפות גם התחרות וגם המעמד. יש לי ידע מצוין במוסיקה וחשבתי שאוכל להתברג בשלישייה הראשונה, אך לצערי זה לא קרה. גם מקום חמישי הוא מכובד מאוד".

חבריו ובני משפחתו עודדו אותו לכל אורך התחרות והאמינו בו. "שלומי הוא אנציקלופדיה מוסיקלית מהלכת כבר שנים. אם מישהו יבחר להשתתף בתחרות כזו זה רק הוא", מציין אחד מחבריו.