אופיק שיק וצחי וויס. נצרת עילית תחילה (צילום: נב"ס)

לגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית, בניהולו של צחי ויס, יצא מוניטין כגרעין הקולט באופן מיטבי תושבים חדשים ומשפחות בנצרת עילית. לאחרונה פנו ראשי הגרעין התורני ברמלה ליפית מלכא, רכזת הקליטה וביקשו ללמוד על דרכי פעילות הקליטה המוצלחת בעיר.

''בסך הכל ישנם אתגרים משותפים לרמלה ונצרת עילית", הסבירה יפית והוסיפה: "חלק מהאתגרים ממש דומים ולכן בחרו ברמלה ללמוד את סוגיות קליטת התושבים החדשים''.

מלכא מספרת כי בשנה האחרונה היא התבקשה ממספר יישובים בארץ להסביר את סוד ההצלחה של פעילות הקליטה בעיר. "בימים אלו אנו עושים חיבורים מעניינים במיוחד עם גרעינים נוספים מהמרכז והדרום. המטרה היא לגרום לאנשים אידיאליסטים וערכיים לממש את שאיפותיהם וחלומותיהם במקומות נפלאים כמו נצרת עילית", אמרה מלכא.

עוד הוסיפה מלכא כי בזכות העבודה המשותפת עם ארגון 'לב בגליל' בראשות אופיר שיק, לנצרת עילית יצא שם מצוין בציבור הדתי לאומי והוא רואה בה אבן שואבת. "בשנה שעברה הצטרפו לעיר 38 משפחות מקסימות והשנה אנו מקווים בעז"ה להמשך מגמת גדילה והתפתחות. כשמדברים על בלימת ההגירה השלילית בגליל מתכוונים גם למציאות הזו, שהגרעין התורני ציוני מוביל בעוז ובענווה'', אמרה מלכא

ראש העירייה נצרת עילית, רונן פלוט, המעריך מאוד את העבודה החשובה שעושים בגרעין התורני לקליטת תושבים חדשים אמר: ''נצרת עילית המתחדשת מובילה שינוי משמעותי במותג שנקרא נצרת עילית - עיר בצמיחה, בפיתוח, בעשייה בלתי פוסקת, עיר שכיף לחיות בה. בגרעין התורני-ציוני מבינים זאת היטב ומשלבים עמנו ידיים להביא אוכלוסיות נפלאות להמשך פיתוח העיר, זו שליחות נפלאה בעיניי''.