ראש מועצת שיבלי נעים שיבלי עם שר הכלכלה אלי כהן (צילום: דוברות משרד הכלכלה)   

אזור תעשייה משותף לרשויות שיבלי, כפר קמא, גליל תחתון וכפר תבור יוקם על שטח בהיקף של כ־800 דונם, מזרחית לכביש 65. המתחם קם כדי לפתח את הכלכלה של המועצה המקומית שיבלי, לאור החלטת הממשלה להעצים ולחזק את היישובים הבדואיים בצפון.

בפגישה שהתקיימה במועצת שיבלי בין שר הכלכלה אלי כהן לבין ראש מועצת שיבלי, נעים שיבלי, וראשי המועצות באזור, הגיעו כל הצדדים להסכמה על הקמת אזור תעשייה משותף שייקרא 'שיבולים'. כ־4.8 מיליון שקל יועברו לטובת תכנון מפורט. כמו כן יזכה היישוב שיבלי לכ־200 אלף שקל עבור הקמת מינהלת לאזור התעשייה.

אזור התעשייה החדש יכיל תעשיות נקיות ומפעלי הייטק. המקום אמור לכלול הרבה חללי עבודה, ומדובר על כ־2,000 עובדים שיהיה אפשר להעסיק בו. המינהלה תהיה משותפת והארנונה תחולק באופן שווה בין ארבעת היישובים.

"כל יישוב חולם שיהיה לו אזור תעשייה משלו - במיוחד האזור שלנו, שבו אין למועצה הכנסות כדי לתת שירות ראוי לתושבים", אמר שיבלי. "ברגע שיש אזור תעשייה, זה מחזק אותנו מבחינה תקציבית ונוכל לתת שירות טוב יותר לתושבים, גם מבחינה תעסוקתית כמובן".

יוסי דולה, ראש מועצת כפר תבור: "אני שמח מאוד שהיוזמה שלי, שהחלה לפני כחמש שנים, קורמת עור וגידים. תרמה להחלטה לא מעט עבודה שנעשתה כבר, כמו חיבור לכביש. בעיניי זו יוזמה ראויה מאוד, לעשות שיתוף פעולה בתחום זה בין היישובים שלנו, שמאוד מסייעים זה לזה ועובדים בשיתוף פעולה".