ראש העירייה עם נבחרת אורט רוגוזין (צילומים: דוברות עיריית מגדל העמק)

הישג לנבחרות בתי הספר 'יערת העמק' ו'אורט רוגוזין' ממגדל העמק בתחרות 'המכונה המופלאה 2018', שהינה תחרות בינלאומית בפיזיקה, שמציינת השנה 30 שנה להיווסדה, ובמסגרתה קטפו שתי הנבחרות את המקום הראשון והשלישי הארצי (בהתאמה) ובכך השלימו שלוש שנים רצופות של כיבוש המקומות הראשונים בתחרות הארצית והעולמית.

כזכור, שתי הנבחרות החלו את דרכן בתחרות הפיזיקה לפני שלוש שנים בלבד וכבר בתחרות הראשונה היו אלה תלמידי 'אורט רוגוזין' שחזרו עם המקום הראשון בתחרות הארצית ולאחר מכן זכו בתואר 'חביבי הקהל' בתחרות העולמית.

שנה לאחר ההישג חסר התקדים קיבלו תלמידי מגדל העמק תאבון וניגשו לתחרות שוב ממנה שבו עם הישג נפלא כאשר נבחרת 'יערת העמק' סיימה במקום הראשון ונבחרת 'אורט רוגוזין' זכתה במקום השלישי בתחרות הארצית.

בכך לא הסתיימה שרשרת ההישגים באותה שנה, שכן חודש לאחר מכן בתחרות העולמית הצליחו שוב תלמידי 'אורט רוגוזין' להפתיע בענק ולסיים במקום השלישי בתחרות העולמית. בכך לא תמו, כאמור, ההישגים של שתי הנבחרות שכן בתחרות של שנת 2018 שהתקיימה לפני כשבוע, הצליחו לשחזר בדיוק את ההישג משנה שעברה כאשר נבחרת 'יערת העמק' מסיימת במקום הראשון ונבחרת 'אורט רוגוזין' במקום השלישי הארצי, מקומות שהעניקו להם שוב את הכרטיס לתחרות העולמית שתתקיים בקרוב.

ראש העירייה עם נבחרת 'יערת העמק'

במסגרת התחרות שמקדמת תכנית 'קדם-עתידים' ומבקשת לעודד לימודי מדע וטכנולוגיה, מתבקשים התלמידים לבנות מכונות המיישמות עקרונות פיזיקליים בשיטה המזכירה את 'אפקט הדומינו' ועליהן לבצע משימה שכללה השנה 70 מעברי אנרגיה לכבוד 70 שנה למדינת ישראל בתגובת שרשרת של גלגולי אנרגיה, כאשר הפעולה הסופית שנבחרה השנה הייתה למזוג דגנים לקערה.

מנהלי בתי הספר הגאים, אילן יצחקי ויובל סביון, ביקשו להודות למורים והרכזים לפיזיקה בהדרכתם של אולגה קרבצ'נקו ויאנה קויפמן (יערת העמק) ואלירן יהב, שמעון אבן חיים וענבר נתן (אורט רוגוזין), לשותפים מתכנית 'קדם עתידים' ומנהל התכנית באזור צפון איציק אלימלך על הליווי.

ראש העירייה אלי ברדה מרוצה מהתוצאות: "בפעם הראשונה יש שיגידו מקרה, בפעם השנייה אולי צירוף מקרים, אבל בפעם השלישית אין זה מקרה אלא מגמה. מגמה של הצלחה ומצוינות. אני גאה בנוער האיכותי שלנו ובהישגים שלו ומגיע ברכות למלי אליגוב ראש מינהל החינוך ולכל צוות המינהל, להנהגות ההורים על הישגי בתי הספר בישוב וכמובן לבתי הספר ותלמידים הזוכים".