ילנה מלמד (צילום: נב''ס)

ילנה מלמד מנצרת עילית מרכזת את לימודי המכינה במכללת נצרת עילית-יזרעאל כבר 20 שנה. במסגרת עבודתה היא אחראית על מספר מקצועות: מתמטיקה, אנגלית, עברית ומיומנויות למידה.

מלמד היא מתמטיקאית מוערכת, בעלת תואר שני, מחדשת ויוצרת שיח מתמטי המוכיח מזה 20 שנה את ייחודו. לצד היותה מרצה למתמטיקה, היא מרכזת כאמור את המכינה ומעריכה מאוד את צוות המרצים השותף לה בהצלחת הסטודנטים.

מלמד עלתה לארץ ממוסקבה לפני 27 שנים, יחד עם בעלה, שני ילדיה הקטנים והוריה, לאחר שהייה קצרה בחיפה בבית חברים, הגיעה לנצרת עילית בה קבעה את משכנה, כבר בימים הראשונים הפכה מלמד, העולה החדשה, למורה לפסיכומטרי בשפה הרוסית וחוללה פלאים בקרב העולים החדשים הרבים שהגיעו זה מכבר למרכז הקליטה בנצרת עילית.

מלמד זכתה באות הוקרה כיקירת הקליטה מהסוכנות היהודית על התערותה המהירה בחברה, בעשייה, ועל שליחותה המאתגרת והמיוחדת באוקראינה, רוסיה, אוזבקיסטן וארגנטינה. ''הקמתי במכללה את מכינת העולים, הייתי אז רכזת עולים חדשים, ומה היה יותר טבעי להכשיר אותם במכללה שפתחה באהבה את שעריה והשתתפה בטיפול האקדמי לעולים החדשים", סיפרה מלמד.

על עבודתה מספרת מלמד כי היא מלאת סיפוק ושהיא פוגשת במכללה אנשים מכל הדתות, המגזרים והגילאים.

"כל מי שהגיע לכאן ורצה ללמוד ברצינות, כלומר להשקיע ולהכין שיעורי בית – הצליח. "המרכיב להצלחה באקדמיה - רצון, אמונה ויכולת", אמרה, "היו כאן סטודנטים שלא ידעו לקרוא ולכתוב, לא ידעו צורת אות, והיום הם סטודנטים במכללה עם הישגים נפלאים, שווים בין שווים, הם באו להצליח, אני רק עזרתי להם לפתוח את הדלת להצלחה''.

''הסטודנטים במכינה הם כמו הילדים שלי", הוסיפה, "הם מקבלים ממני יחס אישי, אכפתי, אני למענם תמיד. האושר שלי כשאני רואה איך הם ממשיכים במכללה ומצטיינים בלימודים, זה הנחת''.