גדעון פורת (צילום: שרון צור)

חבר מועצת העיר עפולה מטעם 'יש עתיד', גדעון פורת בן ה-67, סיים את תפקידו כחבר מועצה בטקס פרידה חגיגי שנערך לו בישיבת המועצה. הוא ימשיך לכהן כיו"ר דירקטוריון המרכזים הקהילתיים – 'שחקים'. פורת פרש בעקבות הסכם רוטציה עם אבי דג'ן, שהחליף אותו במועצה

פורת הוא אחד מוותיקי אנשי הציבור בעפולה, שבעבר כיהן כמנכ"ל רשת המתנ"סים בעיר ועם כניסתו לתפקיד חבר המועצה ומינויו לתפקיד יו"ר דירקטוריון המרכזים הקהילתיים, החזיר את המרכזים לתהילתם. במקביל קידם את בני העדה האתיופית במגוון תחומים.

"אני מסיים ארבע שנים כחבר מועצה בסיפוק רב", אמר פורת, "עמדתי ברוב ההתחייבויות שהתחייבתי לציבור העפולאי. יכולתי לעשות זאת רק בזכות שיתוף הפעולה המעולה וההדוק שהיה לי עם ראש העיר".

 פורת ציין לשבח את פעילות העירייה בהשקעה האדירה בשיפוץ מתנ"ס בית אשכול והפיכתו למרכז קהילתי מהמפוארים בארץ וכן את שיפוץ הספרייה בגבעת המורה והקמת המרכז למצוינות. "הפכנו את המתנ"סים בעיר שהיום נקראים "שחקים" לגוף המרכזי בחיי הקהילה בעיר ,לגוף היוזם ומבצע פעילויות חדשניות וייחודיות בנוסף לפעילות ה"המסורתיות" שמתנ"סים מפעילים", אמר פורת.

ראש העיר יצחק מירון אמר על פרישתו של פורת: "גדעון בארבע השנים האחרונות כחבר מועצה שימש דוגמה ומופת לחבר מועצה. אדם שלקח על עצמו הרבה מאוד פעולות והצליח בתקופה יחסית לא כל כך ארוכה, להטביע חותם מאוד משמעותי בכל מסגרת שהוא פעל בה".

עתידו הפוליטי של פורת טרם ברור. ההערכה היא כי בבחירות הבאות יצטרף לסיעתו של ראש העירייה, יצחק מירון, וינסה להיבחר שוב למועצת העיר.