אהרון כהן (צילום: שרון צור)

שחקן חדש בפוליטיקה: תושב נצרת עילית אהרון כהן, איש קבע לשעבר, יתמודד בבחירות 2018 על מקום במועצת העיר. כהן הצהיר כי יתמודד מטעם רשימה עצמאית בשם 'שומרים על הבית למען ילדינו'.

כהן (50), נשוי ואב לשלושה, השתחרר לפני כשנה משירות קבע של 28 שנה במגוון תפקידים. החלטתו להיכנס לפוליטיקה התקבלה לאחר שתושבים וחברים רבים ביקשו ממנו לייצג אותם במועצת העיר. "החברים של בני, ששירת בקרבי, אמרו לי שהם רוצים לעזוב את העיר כי אין בה מספיק מקומות לעבודה מועדפת, ואין מספיק מקומות תעסוקה. הדבר חרה לי מאוד. זה צבט לי בלב. מדובר באנשים איכותיים וחבל לי שיעזבו את העיר", הסביר כהן את החלטתו להתמודד.

אם ייבחר, הוא מתכוון לדבריו לטפל בעיקר בענייני הצעירים - חיילים בשירות סדיר, חיילים משוחררים וחיילים בודדים. לדבריו, כיום אין להם מספיק תמיכה וחיבוק בעיר. "הצבא נותן סיוע לחיילים בודדים, אבל זה לא מספיק. אנחנו כעיר צריכים לתת להם חיבוק, עזרה ותנאים כדי לגרום להם להישאר פה. התקשר אלי מכר שסיפר על חייל בודד שישב לבד בשישי, והלב שלי נצבט. מישהו צריך לדאוג להם גם בעירייה".

לדברי כהן, לחיילים משוחררים תושבי העיר מגיעה עדיפות בתעסוקה ובדיור. "צריך לתגמל כל חייל משוחרר שנשאר בעיר, שכל מי שגר פה יקבל מענק תמיכה מהעירייה, תמריצים והטבות נוספות, הנחות לרכישות דירה ועוד".

אף שכהן דתי וחובש כיפה סרוגה, לדבריו הוא מבקש לייצג את כל התושבים - דתיים, חרדים ושומרי מסורת. "כאיש צבא דתי־ציוני, יש לי שליחות - לגַשר בין דתיים לחילוניים. אני חושב שנצרת עילית זקוקה להטבות מס כמו בעכו, למי שיעמוד בקריטריונים. שכל תושב יוכל לחזור לעיר ולקבל על כך תמריץ".