צילום: שרון צור

ראש עיריית נצרת עילית לשעבר, שמעון גפסו, השתחרר הבוקר (שלישי) ממאסרו לאחר 108 ימים בכלא. גפסו יצא בסביבות השעה תשע משערי כלא חרמון, לאחר החלטת השב"ס לנכות שליש מעונשו.

שמעון גפסו נכנס היום לכלא: "זה לא הדבר הכי קשה שעברתי"
בנו של שמעון גפסו: "אבא מספר שמתייחסים אליו בכבוד בכלא"בצאתו מהכלא המתינו לו שלושה מבניו. הוא התחבק איתם ואמר לעיתונאים: "עברנו כבר דברים יותר קשים". ראש העיר לשעבר הגדיר את שהותו בכלא כ"תקופה מעניינת" ואף ציין כי איש ציבור שהיה בכלא הוא "איש ציבור טוב יותר".

לגבי עתידו, הבהיר גפסו שכרגע הוא חוזר הביתה לשהות עם משפחתו. "אני אוהב את המדינה כמו שאוהבים ילד, גם אם כועסים עליו", אמר בהתייחסו לפרשה שבגינה נשפט, הורשע והודח מתפקידו. לאחר זמן קצר עזב את המקום יחד עם בני משפחתו.ב-3 ביולי השנה נכנס גפסו לכלא לרצות חצי שנת מאסר לאחר שבחודש מרץ השנה בית המשפט העליון החמיר בעונשו ושלח אותו למאסר בפועל במקום לעבודות שירות. גפסו הורשע בלקיחת שוחד יחד עם סגנו, עדי ברקו, זאת לאחר שבשנת 2008 התנו את המשך העסקת עובדת עירייה, גרושתו של חבר מועצת העיר נצרת עילית, סמיון ברן, בהתפטרותו מחברות במועצה. שופטי בג"ץ קבעו כי במעשיו של גפסו ישנו קלון, ובכך למעשה הרחיקו אותו מהמערכת הפוליטית למשך שבע שנים. יצויין כי על ברקו נגזרו בשעתו חמישה חודשי עבודות שירות.